parallax background

Powietrzne pompy ciepła


Powietrzne pompy ciepła

Grupa kapitałowa De Dietrich-Remeha była jednym z pierwszych producentów, który dostrzegł zalety pomp ciepła powietrze-woda. Sukces, jaki przyniosło ich wprowadzenie na rynek francuski zachęciło firmę do propagowania tego typu urządzeń w innych krajach, w tym na rynku polskim.
Po urządzeniach do produkcji ciepłej wody użytkowej oraz gruntowych pompach nadeszła pora na pompy ciepła typu powietrze-woda stosowane zarówno do celów ogrzewania domu jak i podgrzewania wody do celów użytkowych.

Powietrzne pompy ciepła dzięki prostej instalacji i niskim wymaganiom dotyczących warunków eksploatacji cieszą się dużą popularnością. Wśród wszystkich pomp charakteryzują się największą różnorodnością budowy. Pompy ciepła dzieli się na dwie grupy – monoblock i split. Pompy typu monoblock to takie, które w jednej obudowie mieszczą wszystkie elementy składowe. W zależności od producenta, wbudowany może być również zasobnik do c.w.u.


Pompa ciepła na powietrze – wydajność i komfort

Powietrzne pompy ciepła typu split zbudowane są z jednostki wewnętrznej, która mieści większość elementów, a więc: sprężarkę, zawór rozprężny, parownik, skraplacz, grzałkę elektryczną, zawór trójdrożny i pompy obiegowe dolnego i górnego źródła oraz jednostki zewnętrznej – wymiennika ciepła z wentylatorem.

Zapraszamy do oferty naszych produktów z kategorii powietrzne pompy ciepła.